Zivotnacestach.cz – S Pepou do Afriky

Červenec 2015

Rozhovor s Josefem Říhou převzat z: Zivotnacestach.cz

Vyšplhal na vysoké vrcholky hor, potápěl se do hlubin oceánu, byl kapitánem na lodi, procházel divokou džunglí… a nyní se chystá do Afriky a vy čtenáři našeho magazínu máte možnost jet s ním!

„Cíl je jasný, vidět z mizející původní Afriky co nejvíce.“

Josef Říha je člověk, který se rozhodl cestovat a poznávat svět – touto větou vám představujeme dalšího nadšence a profesionálního dobrodruha, kterého ŽivotNaCestách.cz vzal pod svou cestovatelskou peruť a stal se jeho hlavním mediálním partnerem. O Pepovi budeme čím dál více pravidelněji podávat informace z jeho cest. Informace to budou velmi zajímavé, neboť je opravdu znalým cestovatelem se zkušenostmi a poté, co nás seznámil s jeho plány do budoucna, musíme uznat, že začínáme být opravdu nedočkaví.

Mezi země, které Pepa navštívil, patří například:

Antigua, Barma, Kolumbie, Etiopie, Filipíny, Guadeloupe, Indonésie, Kambodža, Keňa, Laos, Madagaskar, Malajsie, Martinik, Mauricius, Mexiko, Nepál, Panama, Singapur, Srí Lanka, Tanzánie, Thajsko, Uganda, USA, Vietnam.

Nyní však nastává čas na další sen. Na to, udělat další krok. Krok směrem na jih do překrásné „černé“ Afriky.

První část výpravy Pepa absolvuje se svým kamarádem Pavlem Gotzem. Expedice je rozdělena na několik etap, vždy cca 5 – 6 týdnů. První etapa povede z Evropy přes Gibraltarský průplav do Maroka, dále pak Západní Sahara, Mauritánie, Senegal, Gambie, Guinea, Mali, Pobřeží slonoviny do Ghany. Z hlavního města Ghany Accra odletí Pepa s Pavlem na konci roku zpět do Prahy.

Přitom expediční vůz zůstává v Ghaně a následně začátkem nového roku přiletí členové výpravy zpět a pokračují další etapou směr Togo, Benin, Nigerie, Kamerun. Jejich cesta by měla vést mimo hlavní komunikace a města. „Lépe se takto poznává  odlišný způsob života a člověk se dostane do míst mizejících etnik a do překrásné přírody.“ Spát se bude převážně ve stanu, jíst z vlastních zásob a ochutnávat něco málo z místních kulinářských specialit.

Ve dvou se to lépe táhne

Vyrazit s jedním autem do Afriky je poněkud riskantní. Neříkáme, že to nejde, protože jsme se v rámci webu setkali s cestovateli, kteří dokázali opravdu neuvěřitelné věci, jako např. první Čech, který na kole objel zeměkouli.

Tato situace je poněkud jiná. Je lepší mít rezervu pro případ problému, zapadnutí, poruchy, nemoci, náhradních dílů. Můžeme výčtem pokračovat dál a dál, jistě ale tušíte, co máme na mysli. Pepa s Pavlem k sobě shánějí podobný pár šílenců s autem, kteří by cestovali po Africe s nimi. Celé redakci cukají ruce a nohy a volání dobrodružství pociťujeme v nejzazších koutech duše.

Připravili bychom se ale o radost z Pepových reportů: „Žijeme a jsme v pohodě“ a podobné, které bychom vám chtěli zprostředkovat. A tak nabízíme vám, našim čtenářům, možnost připojit se k dobrodružné výpravě v offroadech po písečných dunách a nádherné, překrásné, dech beroucí, romantické a divoké Africe s cestovatelem, který ví, jak to ve světě chodí! Jedinou podmínkou je mít svůj vlastní vůz – 4×4!

Odkaz na rozhovor

Prohlédněte si všechny mé cesty. Stojí to za to.Vyrazit na cestu