O mně

Jsem podnikatel, který se ve volném čase věnuje cestování po celém světě. Zaměřuji se především na místa málo dotčená západní civilizací nebo taková, která rychle mizí.

Při svém cestování sleduji, jak naše prostředí měníme a jak jsou některé oblasti nenávratně zničeny. Tyto změny nemají vliv jen na původní obyvatele, ale na celou naší planetu, bez které nepřežijeme. Snažím se tedy pomoci a také trochu přispět k řešení udržitelnosti našeho světa. Má snaha je, aby se projekty na ochranu přírody staly samofinancovatelné, spojené s businessem, bez  neustálého hledání sponzorů.

Chtěl bych zachytit cestování v jeho syrové podobě, odlišná místa, která jsou opravdu neznámá, cesty, které jsou zcela neprozkoumané, dokud vše nepohltí globalizace a celý svět bude naprosto stejný. Někdy přecházím limity, které jiní považují za nebezpečné. Dělám to z lásky k pohybu a nenávisti k nudě všedního života.

Procestoval jsem mnoho zemí napříč celým světem. Nejzajímavější se pro mě staly země třetího světa, kde je život zcela odlišný a nedotčená příroda. Dříve jsem často navštěvoval Asii a Střední Ameriku, kde je relativně vše jak má být (infrastruktura, perfektní jídlo, milí lidé, krásná příroda, levně a poměrně bezpečno), ale bohužel davy turistů. Proto jsem se vrátil zpět k Africe, která je opomíjená.

Mým aktuálním projektem je etapová expedice napříč Afrikou od severu k jihu mimo hlavní cesty  se zaměřením na domorodá etnika a jejich kulturu. Rozhodl jsem se jet upraveným autem 4×4 se spaním venku u ohně. Mohu se tak dostat do míst mimo civilizaci, kam se běžně jet nedá. Jsem producentem seriálu  Čundr v Africe, který odvysílala Tv Prima v hlavním čase a také jsem autorem dokumentárního filmu Mizející Afrika, který získal několik ocenění v amatérské tvorbě.

Další aktivity

Mimo jiné mám za sebou také výstupy na Matterhorn, Kilimandžáro nebo Mont Blanc a mnoho ferrat. Přes zimu se věnuji skialpinismu, freeride (sjíždění hor na lyžích ve volném terénu) i heliski (lyžování za pomoci vrtulníku). Mám rád svobodu pohybu ve vzduchu -pilotování letadla, na vodě – jachting, pod vodou – potápění s přístrojem do vraků, či za žraloky. Zajímám se o domorodá etnika a ochranu přírody, hlavně ohrožených druhů. Možná bych ještě vypíchl první místo v Intercontinental Rally 2016 v kategorii classic (ve stopách bývalé rally Paříš-Dakar, 6 000km přes poušť) s automobilem značky Toyota Land Cruiser Hj 60.

Přehled udžitelných projektů

Moje práce

Další informace o mých pracovních projektech naleznete na webu realityriha.cz.

Přejít na Realityriha.cz

Prohlédněte si všechny mé cesty. Stojí to za to.Vyrazit na cestu