Ekoresort Tailana

Červenec 2022

Jeden ostrov - Jeden rezort - Jedna planeta

Ve spolupráci s renomovaným ochranářem Tomášem Ouhelem jsme se rozhodli zrekonstruovat a provozovat malý turistický resort na ostrově Tailana na souostroví Pulau Banyak na Sumatře v Indonésii. Tailana má necelých 8 ha a můžete využít jednu z našich dřevěných chatek s rákosovou střechou, nebo si třeba celý ostrov pronajmout na svatbu nebo vaši firemní akci. Plánujeme vystavět potápěčské centrum, které se mimo potápění bude věnovat i obnově korálového útesu. Zaměstnáváme místní lidi za férové mzdy, podporujeme projekty na ochranu kladišť mořských želv na ostrově Bangkaru a pomáháme českým dobrovolníkům vyučovat angličtinu v místních vesnicích.

Udržitelnost a ochrana přírody není pro naši firmu pouhý slogan, ale je to střed naší práce a vlastně i důvod proč celý projekt OSTROV TAILANA vznikl. Když se Josef potkal v roce 2019 s Tomášem zjistili, že je spojuje chuť dělat business trochu jinak. Většina firem snadno přislíbí, že část zisku věnují na ochranu životního prostředí, ale my se rozhodli, že do ochrany přírody něco dáme už z investovaných prostředků dlouho před tím než se investice začne splácet.

No a co tedy vlastně děláme?

Připravujeme:

Návštěvou našeho rezortu se stáváte součástí, díky! Pokud by vás zajímalo více kontaktujte koordinátora našich aktivit Tomáše Ouhela (ouheltomas@gmail.com).

Více o ostrově zde ->

Prohlédněte si všechny mé cesty. Stojí to za to.Vyrazit na cestu